НБУ – запроваджено порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг

15.02.2021

НБУ – запроваджено порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг

Як зазначено на сайті Національного банку, – такий нагляд дозволить забезпечити розкриття банками повної та достовірної інформації про фінансові послуги своїм клієнтам, аби вони ухвалювали зважені рішення. Крім того, це забезпечить дотримання банками єдиних правил та вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг і законодавства про рекламу. 

Документом визначено, що нагляд здійснюватиметься в таких формах: безвиїзний нагляд та інспекційні перевірки. Відповідальним буде профільний підрозділ Національного банку – Управління захисту прав споживачів фінансових послуг.

Національний банк насамперед перевірятиме ті банки, які мають більший ризик порушення прав споживачів фінансових послуг.

Основними джерелами про можливі порушення будуть звернення споживачів фінансових послуг до НБУ, договори банків з клієнтами, інші документи, інформація на вебсайтах банків та в рекламі, дані з відкритих джерел, а також звітність установ.

Зазначені підходи передбачені постановою Правління Національного банку України від 9 лютого 2021 року № 15 “Про затвердження Положення про здійснення Національним банком України нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг”


Джерело інформації сайт Національного банку https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-viznachiv-poryadok-naglyadu-za-doderjannyam-bankami-zakonodavstva-pro-zahist-prav-spojivachiv-finansovih-poslug