НБУ – планує запровадити нові правила складання та подання звітності небанківськими фінансовими установами (в тому числі лізинговими компаніями)

01.02.2021

Відповідний проект змін Національний банк оприлюднив для обговорення на своєму сайті

НБУ зазначає, що мета правил – визначити загальні вимоги до складання та подання даних звітності учасниками ринку небанківських фінпослуг в єдиному нормативно-правовому акті. У попереднього регулятора правила складання звітності для різних сегментів ринку визначалися різними документами. Підхід Національного банку спростить для учасників ринку розуміння правил та забезпечить прозорість підходу регулятора.

Правила складання та подання звітності визначають:

  • учасників ринку небанківських фінансових послуг, які надсилають дані звітності. Зокрема, правила поширюватимуться на страховиків, страхових та перестрахових брокерів, кредитні спілки, ломбарди, інші фінустанови, а також на юросіб, які мають право надавати фінансові послуги;
  • форму подання даних звітності;
  • вимоги до порядку формування показників звітності;
  • перелік, формат, періодичність та строки подання звітних файлів;
  • перелік, формат та строки подання електронних документів до Національного банку;
  • порядок накладання кваліфікованого електронного підпису на дані звітності.

Крім цього, нові правила також передбачають практику збору даних за допомогою налаштованих автоматизованих систем, якою користується Національний банк. Це дозволить Національному банку ефективно виконувати свої функції регулювання та нагляду за учасниками ринку небанківських фінансових послуг, а також складати грошово-кредитну, фінансову статистику, статистику зовнішнього сектору.


Джерело інформації сайт Національного банку https://bank.gov.ua/ua/news/all/pravila-skladannya-ta-podannya-zvitnosti-uchasnikami-rinku-nebankivskih-finansovih-poslug-budut-unifikovani