НБУ – оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів для фінансових установ 

09.02.2022

НБУ – оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів для фінансових установ 

Як зазначено на сайті НБУ, – Національний банк оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та привів його у відповідність до нових правил ліцензування, реєстрації та провадження діяльності на ринку небанківських фінансових послуг. 

Врегульовано питання в частині вдосконалення  переліку вимог:

  • яким мають відповідати заявники для отримання ліцензії на переказ коштів (щодо статутного капіталу, ділової репутації, професійної придатності, фінансового та майнового стану, а також у частині  документів, які подаються заявником до Національного банку для отримання ліцензії на переказ коштів тощо);
  • яких мають дотримуватися надавачі фінансової послуги з переказу коштів протягом дії ліцензії (щодо корпоративного управління, управління конфліктом інтересів, відкриття відокремлених підрозділів, суміщення посад, а також вимоги до керівників, головних бухгалтерів, ключових осіб тощо).
  • передбачено право Національного банку відмовити у видачі ліцензії на переказ коштів, якщо контролер заявника є податковим резидентом або громадянином держави, що здійснює збройну агресію проти України.

Зміни закріплені в постанові Правління Національного банку від 02 лютого 2022 року № 11 “Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків”, яка набирає чинності з 08 лютого 2022 року.


Джерело інформації сайт НБУ – https://bank.gov.ua/ua/news/all/onovleno-poryadok-vidachi-litsenziyi-na-perekaz-koshtiv-u-natsionalniy-valyuti-bez-vidkrittya-rahunkiv