НБУ – оновлено підходи до розрахунку та оприлюднення офіційного та довідкового курсу гривні

01.12.2021

НБУ – оновлено підходи до розрахунку та оприлюднення офіційного та довідкового курсу гривні

Як зазначено на сайті НБУ, – Національний банк України з 4 січня 2022 року розраховуватиме офіційний курс гривні до іноземних валют та довідкове значення курсу гривні до долара США за оновленою методологією та публікуватиме значення офіційного курсу гривні до іноземних валют, а також облікову ціну банківських металів на пів години раніше.

Зазначені зміни передбачено в Положенні про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів. Зокрема:

  • коригування підходів до відсікання угод з екстремальними параметрами. 
  • зміну часу збору даних для обчислення офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів, а також зміну часу їх оприлюднення.
  • визначення механізму розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США за особливих умов. 

За оцінками Національного банку, відповідні зміни сприятимуть: 

  • зменшенню втрат даних під час розрахунку офіційного/довідкового курсу гривні до долара США на етапі відсікання угод з екстремальними параметрами; 
  • підвищенню зручності використання офіційного курсу гривні до іноземних валют як фінансового індикатора (бенчмарка) під час розрахунків за угодами в день його встановлення;
  • забезпеченню безперервності розрахунку індикаторів валютного ринку, що необхідно для виконання принципів IOSCO для фінансових індикаторів. 

Зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 30 листопада 2021 року № 127 “Про затвердження Змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів”.

Набирає чинності з 4 січня 2022 року.

Нова редакція Положення (з урахуванням змін) доступна за посиланням.


Джерело інформації сайт НБУ – https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-onovlyuye-pidhodi-do-rozrahunku-ta-oprilyudnennya-ofitsiynogo-ta-dovidkovogo-kursu-grivni